Календар пам'ятних дат

Тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя

План роботи


ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
Златопільської гімназії м. Новомиргорода
Новомиргородської районної ради
Кіровоградської області
на 2021/2022 н.р.




І.Вступ

Підсумки роботи бібліотеки Златопільської гімназії м. Новомиргорода за 2020/2021 н.р. та основні завдання на 2021/2022 н.р.

Мета шкільної бібліотеки - надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб.

 Бібліотека гімназії - одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально- виховного процесу разом з педагогічним колективом. Планування роботи бібліотеки є складовою частиною планування роботи гімназії. При складані плану  враховувалися Закони України Закон України «Про повну загальну середню освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу», «Положення про бібліотеку середнього загальноосвітнього закладу».

Збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Лист МОН від 22.07.2020 № 1/9-394 «Про переліки навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2020/2021 навчальному році».Лист ІМЗО від 20.08.2019 №22.1/10-2858 «Щодо впровадження Українського правопису в редакції 2019 року». Лист МОН № 1/9-581 від 17.09.19 року «Про застосування державної мови в освітньому процесі»

 Престиж, привабливість, важливість і потрібність бібліотеки безпосередньо залежить від переліку та якості послуг і комфортних умов, які вона надає користувачам. Ефективне забезпечення інформаційних потреб користувачів залежить від чіткого планування роботи, заходів та послуг, які надаються впродовж навчального року. Робота бібліотеки направлена на забезпечення навчально-виховного процесу  інформацією. Свою діяльність шкільна бібліотека спрямовує на популяризацію книг серед учнів, формування їхнього світогляду, реальну допомогу кожній дитині в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів.

        Бібліотека гімназії працювала протягом року в тісному контакті з педагогічним колективом над вирішенням проблемного питання «Розвиток читацьких компетенцій учнів шляхом впровадження інноваційних технологій» і була направлена на задоволення читацьких потреб, удосконалення навчально-виховного процесу, виховання культури читання і бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів. Бібліотекарем гімназії створено власний блог, де розміщується інформація про роботу бібліотеки протягом навчального року ( blogspot.com.ua).

       Усі гімназисти були активними читачами бібліотеки. З метою виховання  інформаційної культури, вмінням користуватися довідковим апаратом бібліотекарем було проведено ряд бібліотечних уроків і виховних годин з учнями гімназії. Своєчасно проводилась технічна та бібліографічна обробка нових надходжень. Протягом  року було оформлено  фотовиставки та виставки літератури  до знаменних і пам’ятних дат. Зокрема, виставки літератури:   до дня народження М.Грушевського та Л.Українки, «Підліток і закон » до тижня правових знань,   «Вчимося за Сухомлинським», «Новомиргородщина – перлина степового краю», «Козацька слава в серцях у нас» до Дня українського козацтва; «Нехай світанки ніколи не здригаються від слова війна» до Дня пам`яті та примирення, фотовиставки: «Чорнобиль – чорна трагедія на кольоровій землі» до Дня вшанування пам`яті ліквідаторів на Чорнобильській АЕС, «Герої нашого часу» присвяченій учасникам АТО, «Енергозбереження – це важливо», «Над білим янголом скорботи незгасний духу смолоскип» до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні, «Сторінки опалені війною»  присвячена пам`яті загиблих воїнів під час  Другої світової війни, «Відлуння Афганської війни», «Чорнобиль не має минулого», «Історія українського спорту» у рамках Тижня фізичної культури, «Правила дорожнього руху» в рамках місячника «Увага! Вулиця».

       Оформлено папки інтернет - ресурсів щодо організації навчальних предметів у 2021/2022 н.р: «На допомогу вчителю – предметнику», «Знай і люби свій край»,  «Новомиргородщина - моя земля». Інформування про нові надходження здійснювалося через такі рубрики:  «Нові надходження», «Радимо прочитати». Сплановано і систематично проводилися  бібліотечні  уроки для учнів 5-11 класів:  «Україна – єдина країна», «Елементи книги», «Правила збереження книг»,  «Історія створення  книги», «Основи  бібліотечно - бібліографічної  грамотності», «Книга – дивовижний сад, будинок життя та мудрості», «Бібліотечно – бібліографічні засоби пошуку літератури», «Народні символи України», «Катастрофа на ЧАЕС».     Бібліотекар гімназії постійно бере активну участь у різноманітних тренінгах та курсах для підвищення своєї самоосвіти та кваліфікації.

        Систематично проводилися  рейди- перевірки стану підручників у 5-11  класах, тематичні лінійки, різноманітні заходи до видатних дат  згідно плану роботи.

      Вивчення читацьких запитів - одна з умов результативності довідково – бібліографічної роботи. Саме  тому бібліотекарем постійно проводиться аналіз читацьких формулярів – індивідуальний, тематичний, груповий. У рамках тижня дитячої книги постійно проводиться захист читацьких формулярів. В інформаційній роботі допомагав бібліотечний актив у складі: Горбан Діана (7 кл.), Федорова Вікторія (9-А кл.), Кулініч Єлизавета (6 кл.), Кармазін Дарина (11 кл.) Вони разом з бібліотекарем визначали тематику інформацій, брали участь у відборі матеріалу для інформування, обробляли його, виступали з оглядом періодики, проводили інформаційні п`ятихвилинки в класах, дні та тижні інформацій. Проводилися також рейди «твій читацький формуляр», анкетування учнів з метою вивчення читацьких інтересів гімназистів. Учні гімназії кожного року беруть активну участь у проведенні щорічної акції «Подаруй бібліотеці книгу».

       Бібліотека гімназії постійно співпрацює з районною  бібліотекою, на базі якої в читацькому залі проходять бібліотечні уроки, різноманітні масові заходи, зустрічі, та конкурси.

      

 

Основні завдання на  2021/2022 н.р.:

-         сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів, та читацьких потреб;

-         формувати громадянську позицію, моральні якості, розвиток культури;

-         допомагати учням в оволодінні програмовими знаннями, виховувати бажання самостійно розширювати обсяг своїх знань;

-         працювати з учнями, учителями, адміністрацією й батьками, сприяючи реалізації завдань гімназії;

-         забезпечувати учнів та педагогів навчальною, художньою та методичною літературою;

-         навчати учнів аналізувати різні види й типи джерел інформації;

-         організовувати заходи, які виховують культуру й соціальну самосвідомість і сприяють емоційному розвитку школярів;

-         використовувати різноманітні форми і методи краєзнавчої роботи;

-         виховувати любов та інтерес до історії рідного краю;

-         організовувати різноманітні види масової роботи з пропаганди книги: книжкові виставки, огляди, бесіди;

-         інформаційне обслуговування педагогів, спрямоване на підвищення їх методичної та педагогічної майстерності;

-         пошук нових форм роботи з виховання в учнів загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності,естетичної, трудової, економічної культури, здорового способу життя;

-         виховувати в учнів культуру читання, вміння користуватися бібліотекою;

-         формувати національну свідомість учнів;

-         проводити індивідуальну роботу з читачами;

-         розвивати й підтримувати в дітях звичку й радість читання та навчання, а також потребу користуватися бібліотекою протягом усього життя;

-         виховувати в учнів повагу до державних символів України, Конституції України, свідомого ставлення до обов`язків людини і громадянина;

-         поступове створення на базі шкільної бібліотеки бібліотечно- інформаційних ресурсних центрів;

Для здійснення цих завдань бібліотека виробляє свою політику, комплектує необхідні ресурси, забезпечує фізичний та інтелектуальний доступ до необхідних джерел інформації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.      Робота з читачами

 

1.1.Залучення учнів до читання та роботи у бібліотеці

 

№ зп

Назва заходів

Термін

виконання

Примітка

1

Перереєстрація та запис нових читачів

Вересень

жовтень

 

2

Обслуговування учнів, вчителів, батьків

Постійно

 

3

Екскурсії до шкільної бібліотеки п`ятикласників

Жовтень

 

4

Проводити бесіди про правила користування бібліотекою

Протягом року

 

5

Проводити роботу з ліквідації заборгованості читачів

Постійно

 

6

Робота з формулярами читачів

Захист читацьких формулярів

Постійно

 

7

Відзначити кращих читачів на святі: «З  книгою не прощаємося, до книги звертаємося» (до Всеукраїнського місячника книги).

Березень, квітень

 

8

Виховання бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів.

За планом

 

9

Співпраця з бібліотеками району

Постійно

 

1.2.Індивідуальна робота з читачами

зп

Назва заходів

Термін

виконання

Примітка

1

Проводити індивідуальне консультування читачів при виборі книги: рекомендаційні бесіди; бесіди про прочитане; реклама книги;

консультації біля книжкових виставок;

 

Постійно

 

2

Виділити групи читачів за інтересами

Жовтень

 

3

Аналіз читацьких формулярів: «Що читаємо? Як читаємо?»

Лютий

 

 

4

Проводити бібліографічні  індивідуальні консультації: рекомендаційні списки літератури; бібліографічні огляди літератури; тематичні бесіди з визначеної теми;

Жовтень

листопад

грудень

 

1.3. Обслуговування читачів

зп

Назва заходів

Термін

виконання

Примітка

1

 Залучення нових читачів:

- екскурсії до бібліотеки;

-пояснення учням правил користування бібліотекою;

-ознайомлення з книжковими виставками, які розкривають фонд бібліотеки;

 

Вересень

Постійно

 

Протягом року

 

2

Обслуговування читачів протягом року

Систематично

 

3

Налагодити індивідуальну роботу з читачами:

списки рекомендованої літератури;

рекомендаційні бесіди, бесіди   про прочитане; рекламування літератури;

 

Протягом року

 

 

4

Оформлення інформаційних і книжкових виставок

Систематично

 

5

Участь у всеукраїнських конкурсах, акціях, інтернет-семінарах (згідно наказів департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації)  

Протягом року

 

 

ІІ. Організація книжкових фондів і каталогів

зп

Назва заходів

Термін

виконання

Примітка

1

Оформити передплату на періодичні видання

Жовтень

листопад

 

 

2

Ведення індивідуального, сумарного обліку бібліотечного фонду

Протягом року

 

3

Оформлення  документації  на нові надходження  та систематична  звірка її з бухгалтерією

1 раз у квартал

 

4

Ведення чіткого  обліку виданих підручників по класах

Протягом року

 

5

Робота з фондом: рознесення книг по стелажах,  розміщення згідно таблиць УДК

Протягом року

 

6

Вилучення з фондів:

- застарілих видань;

- загублених читачами книг;

- з інших причин (складання актів, вивіз макулатури, здача актів до бухгалтерії;

- робота із сумарними та інвентарними книгами);

Протягом року

 

 

 

 

7

Комплектування книжкового фонду.

Протягом року

 

8

Робота з фондом підручників:

- організація видачі підручників;

- організація здачі підручників;

- оформлення нових надходжень;

- оформлення книжок, подарованих у ході акції «Подаруй книгу бібліотеці!».

 

Вересень

Травень

Протягом року

 

 

9

Заходи по збереженню фонду:

- рейди перевірки стану підручників;

- робота Книжкової лікарні (на уроках трудового виховання у 5-7 класах).

І раз на семестр

Протягом року

 

10

Ведення всіх операцій з обліку бібліотечного фонду підручників.

Протягом року

 

11

Залучення учнів та педколективу гімназії до участі у  акції «Живи, книго!».

Протягом року

 

12

Популяризація та вивчення бібліотечного фонду.

Протягом року

 

ІІІ. Масові заходи з популяризації літератури

1

Оформити інформаційні книжкові виставки:

- «Україна спортивна» до дня фізичної культури

 та спорту

- «Вічний слід на землі» до дня народження В.Сухомлинського

- «Стежками козацької вольниці» до дня українського козацтва

- «Жнива скорботи» до дня пам`яті жертв голодоморів

-«Чорнобиль – два кольори часу» до дня вшанування пам`яті учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

- «Ціна чужої війни» до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту

-«Вічно буде проміж нас - України син Тарас»  до дня народження Т.Г.Шевченка

-«Нехай живі пам`ятають- покоління знають» до дня пам`яті та примирення

 

14 вересня

 

27 вересня

 

13 жовтня

 

22 листопада

 

 

16 грудня

 

28 січня

 

9 березня

 

8 травня

 

2

Провести тематичні учнівські лінійки:

       - до Міжнародного дня миру

       - до дня визволення України від фашистських загарбників

      - до дня української писемності та мови

      - до дня св. Миколая

      - до дня народження Лесі Українки

      - до Міжнародного дня матері

 

20 вересня

25 жовтня

 

15 листопада

20 грудня

21 лютого

10 травня

 

3

Провести з учнями 5-11 класів бібліотечні уроки:

-         Елементи книги (5 клас)

-         Ми нація єдина (6 клас)

-         Права дитини в Україні (7 клас)

-         У той рік заніміли зозулі (8 клас)

-         Славетний день в історії України (9 клас)

-         День св. Валентина (10 клас)

-         Весняні свята в Україні (5 клас)

-         Мужність і біль Чорнобиля (9 клас)

 

Вересень

Жовтень

Листопад

Грудень

Січень

Лютий

Березень

Квітень

 

4

Провести з учнями 5-11 класів виховні  заходи:

-         Літературний батл «Найкращий відгук про прочитану книжку сучасних авторів» (5-7 класи) до Міжнародного Дня бібліотек

-         Віртуальний екскурс в історію «Козаку найперше-воля, козаку найперше честь»

-         Урок-реквієм «Голодний рік, як чорна птиця над краєм змореним літав»

-         Літературний конкурс  «Кращий читач року»

-         Літературна вікторина «У світі чарівної казки» (5 клас)

-         Навігатор профорієнтації: «Сьогодні учень, завтра – професіонал» (9-11 класи)

-         Літературний бенефіс поетів-земляків «Якщо автора я знаю, швидко вірша я впізнаю» до Всесвітнього дня поезії.

-         Віртуальна експедиція «Мій кумир з книжкової долини»

-         Героїчна сторінка: «Бої відшуміли, скінчилась війна, та в пам`яті житиме довго вона»

-         Літня бібліоманія «Літні промінці на книжковій сторінці»

 

Вересень

 

 

Жовтень

 

Листопад

 

Грудень

 

Січень

 

Лютий

 

Березень

 

 

Квітень

 

Травень

 

 

Червень

 

ІV. Робота з активом бібліотеки

№ зп

Назва заходів

Термін

виконання

Примітка

1

Затвердити актив бібліотеки. Скласти план роботи активу бібліотеки.

Вересень

 

2

Проводити в бібліотеці засідання активу з питання роботи з книгою.

Щоквартально

 

3

Проводити рейди перевірки підручників з метою формування дбайливого ставлення  до навчальної книги.

1 раз на семестр

 

4

Залучити актив до роботи:

-  з ремонту  книг;

-  щодо роботи з боржниками;

- щодо збереження навчальної літератури у класах;

- з обробки літератури, яка надійшла до бібліотеки;

- щодо залучення учнів до читання.

 

 

Протягом

року

 

5

Заходи по збереженню фонду підручників:

- рейди перевірки стану підручників;

-оформлення куточку «Збереження підручників».

1 раз на

семестр

 

V. Робота з педагогічним    колективом гімназії

 

№ зп

Назва заходів

Термін виконання

Примітка

1

Інформаційне забезпечення вчителів новинками літератури (з використанням картотек), які надійшли до бібліотеки шляхом:

-         випуску інформаційних списків,

-         -методичних бюлетенів про надходження чергових періодичних видань під рубриками

-         «Радимо прочитати», «Читайте в новому номері журналу».

Постійно

 

2

Брати участь у педрадах, семінарах.

Протягом року

 

3

Випуск інформаційних списків літератури за темами:

-  Обдарована дитина.

- Друковані роботи вчителів гімназії у періодичній пресі.

- На допомогу вчителям 5-9  класів (за новими програмами).

 

Протягом року

 

4

Поповнювати куточок  періодичних видань для вчителя.

Протягом року

 

5

Індивідуальне інформування вчителів, що атестуються.

Постійно

 

6

Брати участь у підготовці та проведенні предметних тижнів.

Постійно

 

7

Постійно допомагати у виборі літератури педколективу гімназії при проведенні масових заходів.

Протягом року

 

VІ. Робота з батьками

 

№ зп

Назва заходів

Термін

виконання

Примітка

1

Проводити консультації з батьками по ремонту книг та збереженню навчальної літератури .

Протягом року

 

2

Вести пропаганду літератури для батьків з виховання дітей.

Протягом року

 

3

Провести анкетування учнів щодо їх інтересів  у читанні (5 кл.)

Січень-лютий

 

 

4

Оформити книжкову викладку нових книг для вчителів, батьків та учнів (до дня бібліотек).

 Вересень

 

 

 

 

 

VІІ. Підвищення кваліфікації.

 

зп

Назва заходів

Термін виконання

Примітка

1

Знайомитися з новими надходженнями, періодикою.

Протягом року

 

2

Передплатити  журнал «Шкільна бібліотека», «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр», « Шкільний бібліотекар».

Протягом року

 

3

Взяти активну участь у роботі районного методоб’єднання  шкільних бібліотекарів.

За планом РМЦ

 

4

Підвищувати і вдосконалювати професійний рівень у міських бібліотеках.

Протягом року

 

5

Спілкуватися з шкільними бібліотекарями району, ділитися своїм та переймати їх досвід .

Протягом року

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар